מחוז גואנשי מוכר לתיירים בעיקר בזכות הנופים הקסומים המעטרים את גדותיו של נהר הלי, בסמוך לעיר גווילין. המחוז האוטונומי משתרע על-פני 236,000 קמ"ר בחלקה הדרומי של סין והוא גובל בוייטנאם מדרום-מערב, בחבל יונאן ממערב, במחוזות גוויז'ו וחונאן מצפון ובגואנדונג ממזרח.

גואנשי מושפעת מאקלים סוב-טרופי ורוחות מונסון נושאות הנה כמויות אדירות של משקעים בעונת הגשמים. הקיץ ארוך, חם ולח. האזור הררי ברובו, עם מספר פסגות של 2,000 מ' ויותר, מעל פני-הים. חלק ניכר ממורדות ההרים מכוסה ביערות-בראשית עבותים. מלבד נהר הלי, גם יובליו של נהר הפנינים מפרים את אדמת גואנשי וכן ערוצי מים נוספים ומפלים רבי עצמה. דרומו של המחוז נושק לים טונקין, אשר נחלק בין סין לוייטנאם ובחלקו המערבי, זה השייך לוייטנאם דווקא, נמצא מפרץ האלונג.

ננינג - Nanning היא בירת גואנשי. העיר מהווה דוגמא מאלפת לפיתוח המסחרר, העובר על המעצמה הסינית כולה בשני העשורים האחרונים. מישוב פרובינציאלי המאגד בתוכו רבים מבני המיעוטים של דרום המדינה, הפכה ננינג לעיר מודרנית שמרבית תושביה מתלבשים ומתנהלים כבני הערים הגדולות בצפון. ננינג היא צומת-דרכים מרכזי לארצות השכנות ונמל-התעופה שלה מחובר בטיסות ישירות הן להאנוי והן לבנגקוק וכן כמובן לערים מרכזיות בסין, כמו גם להונג-קונג.

עיקר העניין בעיר הוא מעצם היותה מחוץ למסלול הנסיעות המקובל על התיירים ובכלל זה על התיירים הישראלים. יש כאן בכל-זאת מספר אתרים מעניינים ובהם "פארק העם" המטופח, עם אגם הדרקון-הלבן שבתוכו והמבצר המאפשר תצפית יפה, המוזיאון המחוזי שכתובתו Minzu Dadao 34, הגן הענק לצמחי-מרפא ובעיקר הר צ'ינג השוכן במבואות הדרום-מזרחיים של ננינג.

מה השעה עכשיו בגווילין ?

הצילום: באדיבות ירון דיציאן.

במרחק קצר מהעיר ניתן לחזות באחד המפלים המרשימים של סין. מדובר במפל דטיאן - Detian, שרוחבו כ-200 מטר ומימיו נופלים בעוצמה אדירה, מגובה של 70 מטר.

כאמור, למחוז גואנשי יציאה אל הים וכפועל יוצא גם אתרי נופש. העיר בחאיי - Beihai שוכנת על חצי-אי והיא ידועה בזכות היותה מרכז לפנינים. בדרומה של העיר נמצא "חוף הכסף" שמוצג על-ידי הרשויות כאילו היה חוף כדוגמת החופים של תאילנד, אלא שבינתיים הוא מתאים יותר לנופשים סיניים מאשר לנופשים מערביים. לא יחלוף זמן רב והחוף הזה יהיה אטרקטיבי בהרבה. דרומית לבחאיי מצוי האי Weizhou, שאף הוא צפוי להפוך למוקד משיכה עבור הסתלבטנים.

ערוץ נהר הז'ואו זורם מערבה לננינג ולבחאיי והוא יוצר צורות נוף יפהפיות. באזור הואשאן - Hua Shan ציורי-קיר פרימיטיביים מלפני 2000 שנה, אשר צוירו כנראה על-ידי בני השבטים המקומיים. עוד מערבה, נמצא הישוב פינגשיאנג - Pingxiang המהווה מעבר-גבול יבשתי לוייטנאם.

ליוז'ו - Liuzhou היא העיר השניה בגודלה במחוז. העיר התעשייתית הידועה גם בכינוי "עיר הדרקון", יושבת לאורך נהר הערבות, במיקום אסטרטגי במיוחד ותחנת-הרכבת שלה משמשת מעבר הכרחי לכל העולים צפונה מוייטנאם או לאלו הנוסעים לכיוון גווילין, ננינג וקונמינג.

רכבות מהירות מגווילין ליעדים נבחרים בסין (דוגמאות בלבד)

היעד
שעת יציאה
שעת הגעה
זמן נסיעה
מחיר ממוצע בדולר ארה"ב, לכרטיס במחלקה שניה
יאנגשו
11:36
12:00
00:24 דקות
4 דולר
ננינג
12:25
14:56
02:31 שעות
18 דולר
שנזן
10:58
14:03
03:05 שעות
34 דולר
צ'נגדו
10:28
17:21
06:53 שעות
60 דולר
קונמינג
14:47
22:11
07:49 שעות
64 דולר
שנחאי
11:46
21:15
09:29 שעות
105 דולר
בייג'ין
10:33
21:09
10:36 שעות
128 דולר

בעוד התיירות הממוסדת מתרכזת בעיר גווילין והמבקרים שטים ממנה בספינות המיועדות לכך, דרומה עם זרימת הליג'יאנג, עד לעיר הקטנה יאנגשו - Yangshou - ומשם חוזרים במכוניות ובאוטובוסים העירה, הרי שהתרמילאים מעדיפים ללון ביאנגשו עצמה. אמנם קיימים כאן גם מקומות לינה ברמה של חמישה כוכבים, כמו המלון הנפלא: Yangshuo Resort. אבל אופיו הנינוח של המקום הפסטורלי והתפאורה המופלאה שמקיפה אותו, מתאימים במיוחד למטיילים שעתותיהם בידיהם והם יכולים להתרווח באכסניותיה, במסעדות ובבתי-הקפה הרבים של יאנגשו.

צפון-מערבה לגווילין, מרחק כ-100 ק"מ, בואכה גבול חונאן, באזור הררי וכפרי, פרושות מלוא-העין טרסות האורז של לונגשנג - Longsheng. באזור, גם מעיינות חמים ואתר ספא. בחלק זה של גואנשי מתגוררים גם בני המיעוטים שעדיין שומרים על סגנון חיים מסורתי, בעיקר בני היאו ובני הז'ואנג. הלאה מכאן לכיוון מערב, עדיין באזור הררי מלהיב, מצויה העיירה סנג'יאנג - Sanjiang, המשמשת בסיס יציאה לטיולים נהדרים בעיבוריה ובהם אל הגשר הרומנטי המקורה - Chengyang, שמעליו מספר פגודות.

מרחקים בקו אווירי מגווילין : הונג-קונג 500 ק"מ, האנוי 674 ק"מ, קונמינג 743 ק"מ, צ'נגדו 848 ק"מ, שנחאי 1270 ק"מ, בנגקוק 1636 ק"מ, בייג'ין 1756 ק"מ, קטמנדו 2440 ק"מ, תל-אביב 6800 ק"מ.

לבירור פרטים ולקביעת מועד לפגישה, למתעניינים בטיולים פרטיים להודו, הנכם מוזמנים להתקשר אל חגי להב

054-4701631

 

גואנשי


אתרי אינטרנט הקשורים למחוז גואנשי
 

הטמפרטורות בגווילין, ברגעים אלו ממש:

©

menu