העיר היפהפיה הויאן שוכנת לשפכו של נהר טו בון, בצמוד לחוף של ים סין הדרומי. הויאן מהווה את אחד ממוקדי התיירות הבולטים ביותר בוייטנאם. במשך מאות שנים שימשה העיר כנמל ימי של ממלכת הצ'מפה, וכן כצומת-דרכים מרכזי בין צפון המדינה לדרומה. יורדי הים האירופאים - ובעיקר ההולנדים והפורטוגזים - הכירו את הויאן היטב וכינו אותה Fai Fo. תקופת תהילתה של העיר נעוצה בין המאות ה-16 וה-18, עת שימשה כנמל מרכזי לסחר עם יפן ועם סין. רחובות העיר העתיקה וסמטאותיה כאילו קפאו בזמן, ונותרו כעדות חיה לאותן שנים מפוארות. בשנת 1999 הוכרזה הויאן כאתר מורשת של אונסקו.

הויאן היא עיר קטנה יחסית, המונה כיום פחות ממאה אלף תושבים. בשכנות אליה, במרחק של חצי שעת נסיעה בלבד, ממוקמת העיר הגדולה דאנאנג. שדה-התעופה של דאננג משמש גם את הבאים להויאן. כך גם לגבי נסיעות קרקעיות בתחבורה ציבורית: הנוסעים ברכבת או באוטובוס יעצרו בדאננג, וממנה יסעו במונית או באוטובוס מקומי להויאן. לחברת Sinh Cafe המפעילה אוטובוסים לאורך החוף, תחנה בהויאן, בדרך מהואה לכיוון דרום.

ראו כתבה נפרדת ונרחבת על העיר האנוי:

http://www.golden-lotus.co.il/archive/asia/hanoi.php

את עיקר הזמן יבלו התיירים בעיר העתיקה, המשתרעת על-פני שטח מצומצם, ולכן התנועה במקום תתבצע בדרך-כלל בהליכה רגלית או ברכיבה על אופניים. המתחם העתיק סגור כמעט כולו לכלי רכב ממונעים. אורחים הלנים בבתי-המלון שלאורך שפת הים, יוכלו להגיע לאזור המרכזי באמצעות מוניות, או באמצעות שייט על הנהר.

מה השעה עכשיו בהוי אן ?

מרחקי נסיעה מהוי אן: לדאננג 29 ק"מ, להואה 135 ק"מ, לדונג אה 225 ק"מ, לקוונג טרי 238 ק"מ, לנה טראנג 517 ק"מ, לדלאט 654 ק"מ, לסייגון 847 ק"מ, להאנוי 865 ק"מ, לפנום-פן 930 ק"מ, לווינטיאן 970 ק"מ, לצ'או דוק 1,089 ק"מ, ללאו קאי 1,146 ק"מ, לבנגקוק 1,212 ק"מ.

לבירור פרטים ולקביעת מועד לפגישה, למתעניינים בטיולים פרטיים לוייטנאם, הנכם מוזמנים להתקשר אל חגי להב

תכנון טיולים לנוסע העצמאי לסין, לוייטנאם, להודו וליפן:

054-4701631

 

הוי אן

אתרי אינטרנט נוספים הקשורים להוי אן:
היסטוריה  כללית של הוי אן.
האתר של לשכת התיירות.
מפה אינטראקטיבית של הוי אן.
מדריך הלונלי-פלנט: הוי אן.
הזמנת מלונות בעיר הוי אן.
מדריך מסעדות של העיר.
אתר ויקיפדיה: הוי אן.
אתר טריפ אדוויזור: הוי אן.
תחזית מזג אוויר , לימים הקרובים.
 

מזג-האוויר בהוי אן, ברגעים אלו ממש:  

ראו שער החליפין של הדונג הוייטנאמי מול הדולר האמריקאי, נכון להיום:

 

 

©

menu