אנחנו מתמחים בתכנון טיולים לנוסע העצמאי ליפן: טוקיו / קיוטו / קנזאווה / הירושימה / הוקאידו / האלפים היפניים / מנזר קויה / נאושימה / ועוד... ועוד

לוטוס-הזהב 054-4701631

הוקאידו, האי הצפוני של יפן, משתרע על-פני 77,750 קמ"ר, בין קווי הרוחב 41.5° ועד 45.5° ולמרות שהוא האי השני בגודלו ביפן, הוא מיושב בדלילות יחסית. מדובר במחוז, שגם בעיני היפנים עצמם – מהווה מעין אזור ספר, המנותק משאר חלקי המדינה. מעט הזרים שמגיעים לאי, במרבית המקרים אנשי-עסקים, או תיירים מערביים המבקרים כאן במהלך פסטיבל-החורף המפורסם, אינם חורגים בדרך-כלל, משהות קצרה בעיר-הבירה סאפורו - Sapporo. אזרחים ישראלים, הם מראה נדיר אף יותר והבודדים שבכל-זאת דורכים על אדמת הוקאידו, עושים זאת בעיקר מסיבות מסחריות.

סאפורו, עיר הבירה של הוקאידו, הינה כרך גדול ונעדר-חן, עם רובע מרכזי מתוכנן היטב, אשר רחובותיו חוצים זה את זה, שתי-וערב. העיר אירחה בשנת 1972 את אולימפיאדת החורף ושמה מוכר במערב, גם בזכות משקה הבירה המפורסם שמיוצר בה וגם בזכות אותו פסטיבל-חורף שנערך כאן, אחת לשנה. בשנת 2019 ייערך הפסטיבל בין ה-31 בינואר ועד  ה-11 בפברואר. המקום המוצלח ביותר לחזות בנפלאות הפסטיבל הוא פארק אודורי.

שדה-התעופה הבינלאומי של סאפורו שוכן דרום-מזרחה ממרכז העיר. מספר טיסות מגיעות לכאן היישר מסיאול, הונג-קונג, שנחאי, הוואי ואפילו מרוסיה, אבל הקשר העיקרי לעולם הגדול, הוא דרך נמלי-התעופה של טוקיו: נריטה והנדה. זמן הטיסה, מטוקיו לסאפורו, כשעה וחצי. מהשדה העירה ניתן להגיע בכל אמצעי- התחבורה, אבל הדרך המומלצת היא באמצעות רכבות ה-JR, שמחברות בין שתי הנקודות תוך 36 דקות, בעלות של 1030 ין יפני.

אפשר להגיע להוקאידו משאר חלקי יפן, גם עם רכבות-לילה. הנסיעה מטוקיו נמשכת, במקרה הטוב, 11 שעות לפחות. בעתיד הקרוב אפשר יהיה לבצע את הנסיעה, בזמן קצר בהרבה, באמצעות רכבת השינקנסן המהירה.

המבקרים בעיר, יוכלו ליהנות משלושה מוזיאונים מעניינים: מוזיאון מבשלות-השיכר באזור Higashi-ku, המוזיאון לאמנות מודרנית וכן מוזיאון ההיסטוריה של הוקאידו. בנוסף, כדאי לסור אל ה"כפר ההיסטורי" (Kaitaku-No Mura), כדי לחזות בבתים בני למעלה ממאה שנה, שנאספו במקום כדי לשמר חזות של ישוב יפני מאותם ימים. רבות מדובר אודות הצורך ויכולת החיקוי של היפנים, על ההתרפסות מול המערב מחד ועל השכלול הטכנולוגי מאידך – וכל זה מתומצת במגדל הטלוויזיה של סאפורו, חיקוי משונה של מגדל אייפל, המאפשר גם תצפית על העיר. רובע הבילויים של סאפורו נקרא סוסוקינו.

לצורך התמצאות בסיסית, כדאי לחלק את האי לארבעה אזורים עיקריים: האזור הדרומי ביותר, מעבר למיצר צוגרו, המפריד בין האי הגדול הונשו, לבין הוקאידו, הכולל את העיר האקודטה - Hakodate וסביבותיה. אזור-התווך, הכולל את סאפורו ואת לבו ההררי של האי. חצי-האי, הפונה לכיוון סחלין הרוסית ומוקף בים-יפן ובמיצר לה-פרוז, הוא האזור הצפוני. ולבסוף, החלק רחב-הידיים, המתפרש מזרחה להר אסאידאקה.

Japan by Golden-Lotus on PhotoPeach

הישוב הקטן נובוריבטצו - Noboribetsu בעיבורו של הפארק הלאומי שיקוטסו-טויה - Shikotsu-Toya, ידוע בזכות המעיינות-החמים שלו, אשר התברכו בסגולות מרפא מוכחות, הן לסובלים מלחץ-דם גבוה והן לחולים במחלת השיגרון. בפארק עצמו, מבעבע לועו העשן של הר-הגעש אוסו (Usuzan), אשר התפרץ לאחרונה בשנת 2000. מן ההר נשקפים מימיו כחולי-העין של אגם טויה. במרכז האגם אי קטן, המאכסן את מוזיאון היערות (הסברים כתובים, ביפנית בלבד, אלא מה ?!). בפארק שבילי הליכה מסומנים ודרכים נוחות לטיולי משפחות. שימו-לב לאתרי הספא המרובים השוכנים לחופיו של אגם שיקוטסו.

הגבעות העגלגלות, המקיפות את העיירה פוראנו - Furano, עמוסות בגולשי-סקי בימי השלג ומתכסות בפרחי לבנדר סגלגלים בחודשי הקיץ. בשל מיקומה המרכזי, קרויה פוראנו בחיבה: "הטבור של הוקאידו".

צפונה מפוראנו נמצאת אסאיקוואה- Asahikawa, העיר השניה בגודלה באי וממנה הדרך הנוחה להיכנס אל השמורה החשובה והאטרקטיבית ביותר של הוקאידו: "שמורת דאיסטצוזאן" - Daisetsuzan. שבילי הליכה מתפתלים בין הרים נישאים ובהם ההר הגבוה אסאידאקה (2,290 מטר) ובין אגמים יפהפיים ואשדות מים וכן במעבה יערות אשוחים ותרזה והמטיילים בשמורה  נפעמים ונלהבים מיפי הטבע, יודו בוודאי, שמעטים המקומות עלי-אדמות שיוכלו להשתוות למקום זה. הנקודה התיירותית ביותר בתוך האתר, היא סונקיו - Soun-Kyo, המנקזת אליה את מרבית המבקרים. לא הרחק מהישוב חורץ ערוץ סונקיו את אדמת השמורה בדרמטיות רבה, לאורך של 24 ק"מ. הערוץ מוקף קירות מצוקיים, שגובהם עולה לעתים על 100 מ'.

בדרום האזור-המזרחי, לחופו של האוקינוס השקט, שוכנת עיר הנמל המנומנמת קושירו - Kushiro שמהווה בסיס-יציאה מצוין לטיולים אל ארץ הביצות ספוגת המים, שעוטפת את הישוב (קושירו שיצוגן). הביצות משמשות כר-מחיה לעשרות זנים של ציפורים ולמינים יוצאי-דופן של צמחים ופרחים.

שמורה נוספת, שניתן להדביק לה אי-אלו סופרלטיבים נרגשים, שוכנת אף היא באזור המזרחי. זוהי שמורת-הטבע של אקאן - Akan, המצטיינת במספר אגמים קסומים-למראה ובמכתשים השזורים בין הפסגות הוולקניות. קוצ'ארו, הוא הגדול שבאגמי השמורה, אבל אגם מאצ'ו - Masshu הוא היפה שבהם. לעתים תכופות רובץ על מי-האגם ערפל, המוסיף למקום נופך חלומי. קיים שביל הליכה נהדר, לבעלי כושר גופני בינוני פלוס, המתחיל מאתר המעיינות החמים של Akan Kohan ונמשך עד אגם אונטו. משך ההליכה: מבוקר ועד ערב.

ועוד מזרחה, מוקף במימי ים-אוחוצק, נמצא חצי-האי שירטוקו ובו מפלי-המים החמים - Kamuiwakka, המושכים אליהם רבבות מטיילים, בחודשים יולי ואוגוסט. יערות שירטוקו, מהווים בית, לדובים החומים. המיפגש עם שועלים אדומי פרווה ועם להקות סנאים הוא עניין שבשיגרה באזור זה.

הנקודה הצפונית ביותר של הוקאידו נקראת ווקנאי - Wakkanai. יש משהו מפתה בנסיעה אל היעד הזה, בעיקר כאשר מביטים במפה ומבחינים עד כמה ווקנאי קרובה לרוסיה, אבל בפועל רצוי להקדיש את מרבית זמן השהות בהוקאידו, לשמורות שהוזכרו כאן למעלה.

מרחקי נסיעה מסאפורו: לאוטרו 38 ק"מ, לפוראנו 141 ק"מ, להקודטה 311 ק"מ, לסנדאי 794 ק"מ, לפוקושימה 872 ק"מ, לטוקיו 1,157 ק"מ, לקנזאווה 1,190 ק"מ, לנאגויה 1,366 ק"מ, לקיוטו 1,444 ק"מ, לאוסאקה 1,494 ק"מ, לטוקושימה 1,617 ק"מ, לאוקיאמה 1,622 ק"מ, להירושימה 1,775 ק"מ, לפוקואוקה 2,056 ק"מ, לנגסקי 2,194 ק"מ.

לבירור פרטים ולקביעת מועד לפגישה, למתעניינים בטיולים פרטיים ליפן, הנכם מוזמנים להתקשר אל חגי להב

054-4701631

 

 

הוקאידו
מזג-האוויר בסאפורו, ברגעים אלו ממש: 

הערים הגדולות בהוקאידו

 
העיר
מספר תושבים
1
סאפורו
1,952,100
2
אסהיקאווה
339,500
3
האקודטה
266,200
4
קושירו
174,300
5
טומקומאי
172,100
6
אוביהירו
169,900
7
אוטרו
122,800
8
קיטאמי
121,500
9
אבטצו
125,000
10
שיטוצה
96,800

מה השעה עכשיו בסאפורו ?

©

menu