ברוז' נחשבת ללא עוררין לעיר היפה ביותר בבלגיה ולאחת מהאטרקציות המפורסמות של ארצות השפלה. מיקומה על תעלות המים מוסיף לה נופך רומנטי. העיר, בירת פלנדריה המערבית, השתמרה כמעט באופן מושלם מאז ימי-הביניים. מאמצים כבירים ומעוררי הערכה של הרשויות הופכים את ברוז' לעיר לדוגמא כאתר נקי ושמור היטב. חלקה העתיק של ברוז' הוכרז על-ידי אונסקו כנכס מורשת-עולמית.

שדה-התעופה של בריסל משמש את המגיעים לברוז'. משך הנסיעה מהשדה עד ברוז' (דרך גנט) כשעה וחצי. לעיר תחנת רכבת ממנה יוצאות רכבות ליעדים המרכזיים בבלגיה ובהולנד. למטיילים הנוסעים ברכב שכור מומלץ לחנות בחניון הסמוך לתחנת הרכבת. ממילא הכניסה במכונית, לרובע ההיסטורי של העיר, הינה משימה בלתי אפשרית כמעט. החניה בחניון זה, המרוחק כקילומטר בלבד מהככר המרכזית, מהווה פיתרון מעולה וזול יחסית. האוטובוסים הנוסעים העירה עוצרים ברחבה שמול הכניסה לתחנה. יש להציג לנהג את כרטיס החניה ואז הנסיעה באוטובוס פטורה מתשלום.

ניתן לרכוש את ה-Bruges Card במחיר של 40 €. הרכישה מתבצעת בלשכות התיירות או באתר האינטרנט הרלוונטי. הכרטיס יפה ל-48 שעות והוא מעניק כניסות חופשיות לכל המוזיאונים והאתרים התירותיים, שייט בתעלות והנחות מפליגות בחלק מהחנויות המקומיות. כרטיס זה מתאים למטיילים התרים את העיר ביסודיות רבה, אך לאלו הבאים לביקור בן יום אחד בלבד, עדיף לשלם על כל אחד מהשירותים בנפרד.

תחילתו המתבקשת של כל סיור בברוז' תהיה בככר השוק - Grote Markt, אחת הככרות היפות בבלגיה כולה, אם לא היפה שבהן. הככר מוקפת בבניינים מופלאים ובהם בולטים מגדל הפעמונים וכן בית-המשפט המחוזי ובניין הדואר. מגדל הפעמונים - אחד מסמליה של העיר - שימש בעבר כארכיון עירוני וכנקודת תצפית לשומרי העיר. כיום משתרך תור תמידי של תיירים המעוניינים לטפס את 366 המדריגות למעלה המגדל ולהשקיף על גגות הרעפים האדומים של בתי ברוז', מגובה של 83 מטרים. בית המשפט המחוזי הוא מבנה בסגנון ניאו גותי, בנוי לתפארת הארכיטקט שתכנן אותו.

מככר השוק מומלץ ללכת דרך רחוב Breidelstraat אל ככר בורג. זו ככר נוספת מימי הביניים, מוקפת בחלק מהמבנים המונומנטליים של העיר: בית העירייה - Stadhuis מן המאה ה-14, ארמון הבישוף הבארוקי ובזיליקת הדם הקדוש בה לפי האמונה העממית, שמורה בבקבוקון קטן, טיפה מדמו של ישו. לא הרחק מככר בורג שוכן שוק הדגים - Vismarkt.

מספר דרכים מעניינות עומדות בפני המטיילים בבואם לסייר בברוז'. נסיעה במכונית - כאמור - איננה אחת מהן. ניתן לשכור אופניים ולרכוב ברחובות המתעקלים, אפשר להיכנע לילדים ולהתיישב במרכבה רתומה לסוס ולנוע כמו מרבית התיירים במסלול הקבוע המיועד למרכבות אלו. היציאה מככר השוק. מחיר לכרכרה ובה חמישה נוסעים -50 . אפשר אפילו לטוס בכדור פורח בשמי העיר (180 למתעופף מבוגר) ... אבל הדרך הנפלאה והמרתקת ביותר, היא באמצעות שייט בסירת מנוע, בתעלות המפורסמות של ברוז'.

עשרות תעלות קדומות חוצות את העיר ומעניקות לה צביון מיוחד. מדובר ברשת מסועפת של נתיבי מים המחברים את ברוז' אל הים הצפוני. ניתן לצאת לשייט מאחד המעגנים השוכנים במורד רחוב Wollestraat, מרחק של דקות הליכה ספורות ממגדל הפעמונים. עסקי השייט מפוקחים ומסודרים. סירות המנוע נושאות עד 40 אנשים והן יוצאות למסלול קבוע שנמשך כחצי שעה. המשיט דובר מספר שפות ובתחילת כל מסע הוא בודק האם הנוסעים מעדיפים לשמוע הסברים באנגלית, צרפתית, פלמית או גרמנית. בדרך כלל הוא יסביר באנגלית ובשפה נוספת. המחיר למבוגר 10 , לילדים עד גיל 12 המחיר הוא 6 € ואילו לילדים עד גיל 3 השייט בחינם.

התעלה המרשימה ביותר היא "התעלה הירוקה" - Groenerei. במהלך השייט יזדקרו לעיניי הנוסעים צריחי הכנסיות של ברוז'. ומובן שתיערך חניה קצרה בבריכת האוהבים כדי לצפות בברבורים הלבנים. אך עיקר ההנאה תהיה מהמראות החנניים, מלאי ההוד. מי התעלות מלחכים את כתלי הבתים, גשרי אבן רומנטיים מחברים בין הגדות, אינספור פסלים של המדונה מקובעים על מעקי המרפסות. פה ושם ניתן להבחין בתיירים אחרים מבלים בבתי-הקפה ובמסעדות הפונות אל המים. סירת המנוע תשוב בתום השייט אל אותה נקודה ממנה יצאה.

לברוז' יצאו מוניטין באירופה כולה גם בזכות היותה יצרנית תחרה, ובעיקר בזכות חנויות השוקלד המשובצות במרחבי העיר, בכל סמטא ובכל פינה כמעט. מרכז התחרה - Kantcentrum, נמצא בכתובת Peperstraat 3A, ממש בסמוך לכנסיית ירושלים. ובאשר לשוקולד: בנוסף לאינספור החנויות, קיים בברוז' גם מוזיאון השוקולד.

קתדרלת נוטר-דם - Onze-Lieve-Vrouw ter Potterie מן המאה ה-13, עם צריח הלבנים שלה, היא המבנה הגבוה בעיר. באולם התפילה הפנימי מוצג פסל הבתולה ובידיה ישו הקטן, מאת האמן מיכלאנג'לו. בשכנות לקתדרלה כדאי לבקר בבית-החולים העתיק סנט יאן, אשר הפך למוזיאון. ולא הרחק משני אתרים אלו נמצא גם מוזיאון האמנות המשובח: Groeninge Museum. בצפון הרובע העתיק ממוקמת הכנסיה היפה של Sint-Jacobskerk, מבנה מן המאה ה-13 הבנוי בסגנון גותי.

מבין המסעדות של ברוז ' בולטת באיכותה המסעדה היוקרתית De Karmeliet. מעט פחות יוקרתית, אבל במחיר סביר בהרבה ועם תפריט מעולה: Den Gouden Harynck שממוקמת ממש ליד מוזיאון גרואנינג.

חנויות השוקולד הטובות בברוז'

Simon Stevinplein 11
1
Wollestraat 4b
2
Academiestraat 19
Jan De Clerck
3
Steenstraat 66
4
Steenstraat 5
5
Katelijnestraat 5
6
Wollestraat 31b
7
Wollestraat 11
8
Huidenvettersplein 13
9
Sint-Amandsstraat 14
10

 

המרחק בנסיעה מברוז': לגנט 47 ק"מ, לליל 78 ק"מ, לאנטוורפן 90 ק"מ, לבריסל 96 ק"מ, לברדה 146 ק"מ, לנמור 169 ק"מ, לרוטרדם 177 ק"מ, לאיינדהובן 179 ק"מ, להאג 203 ק"מ, לאמסטרדם 248 ק"מ, לפריז 294 ק"מ, ללוקסמבורג 317 ק"מ, לציריך 758 ק"מ, לקופנהגן 978 ק"מ.

אנחנו מתמחים בתכנון טיולים ליפן. אתם מוזמנים להתקשר:

054-4701631

ברוז'

Brugesהטמפרטורות בברוז', ברגעים אלו ממש:

עשר הערים הגדולות בבלגיה

1

אנטוורפן

2
גנט
3
שרלרואה
4
ליאז'
5
בריסל
6
ברוז'
7
אנדרלכט
8
נמור
9
לוון
10
מונס

מה השעה עכשיו בברוז' ?

menu