פסגתו השטוחה של הר השולחן המטיל את צלו על קייפטאון, מתנשאת לגובה של 1,100 מטר מעל פני-הים ומהווה את אחת מנקודות התצפית המרהיבות בכל יבשת אפריקה.

קו-הטיסה הישיר מנתב"ג לדרום-אפריקה מגיע ליוהנסבורג ומשם ניתן להמשיך בטיסה מיידית לקייפטאון. המטבע בדרום-אפריקה הנו הראנד. העונה הטובה לביקור באזור הקייפ היא הקיץ הדרומי, כלומר מנובמבר ועד מארס, אבל גם אפריל ואוקטובר הם חודשים טובים מאוד.

הר השולחן הוא כמובן האתר החשוב והפופולארי ביותר של קייפטאון ומלבד התצפית והטיולים הרגליים שכדאי לערוך בתחומי הפארק הנרחב ובמורדותיו, כדאי לבקר גם בגן הבוטני  של קירסטנבוש השוכן על הצלע המזרחית של ההר, ובאתר לזכרו של ססיל רודס. שתי נקודות מלהיבות ומפורסמות במיוחד, שוכנות בסמוך להר השולחן: "פסגת השטן" - Devil's Peak וכן "ראש האריה" - Lion's Head.

אתר המתחרה בהר השולחן, בכמות המבקרים ובפופולריות שלו, הוא ה’וויקטוריה ואלפרד ווטרפרונט’ - Victoria & Alfred Waterfront הנמצא באזור הנמל של העיר. זהו מכלול של מבנים עתיקים ומשוחזרים ובהם מגדל השעון, בית-הכלא הישן והמוזיאון הימי וכן חנויות, מסעדות, בתי-קפה ובתי-מלון.

המצודה בעלת צורת המחומש והשם המבטיח: Castle of Good Hope, היא המבנה העתיק ביותר בכל המדינה. בתוך המצודה אוסף של מוצגים מימי הזוהר של המתיישבים ההולנדים.

בניין עתיק נוסף הוא "אכסניית העבדים" (The Old Slave Lodge). המבנה המקורי הוקם ב-1679 ושהו בו למעלה משש-מאות עבדים בתנאים מחפירים. כיום משמשת האכסניה כמוזיאון.

פרק עגום וטרי בהרבה, בתולדות האפליה של אפריקה בא לידי ביטוי מוחשי ברובע השישי - District Six. בימי האפרטהייד האפלים, הגלו השלטונות ששים אלף אזרחים מתוך הבתים שלהם כדי להפוך את הרובע ל"אזור לבן".

קייפטאון מצטיינת בשווקים ובמרכזי קניות מעניינים ומגוונים, כצפוי מעיר קוסמופוליטית המייצגת אוכלוסיה רב-תרבותית כל-כך. אחת הקהילות המרתקות של העיר שוכנת ברובע בו-קאפ - Bo Kaap המלאי.

שמורת כף-התקווה-הטובה נמצאת מרחק 45 דקות נסיעה ממרכז העיר. חופי הים הפראיים והמסולעים, מקיפים גבעות ירוקות ודשנות עם צמחיה רב-גונית. בנסיעה כזו חולפים על פני הנופים המופלאים - וחונים מדי פעם לתצפית עוצרת-נשימה - של נתיב ה-צ'פמנס פיק - Chapman's Peak Drive. בשמורה שבילי הליכה וניתן לצפות בה בסוגים שונים של חיות-בר. כל מי שקרא בנעוריו ספרי הרפתקאות אודות יורדי-הים האגדיים, חייב לעצמו ביקור במקום קסום זה שמשמעותו כה רבה עבור הספנים המהוללים ומגלי הארצות הרחוקות.

בדרך חזרה לקייפטאון כדאי לעצור בעיירה ההיסטורית והחביבה סימונסטאון ואפשר לשקול שהות של לילה במקום. מהעיירה ניתן לערוך תצפית מעולה לכיוון הר השולחן. זה גם מקום נהדר לפגוש פינגווינים.

חבל הקייפ מפורסם בין-היתר בזכות הכרמים והיינות שלו. כדי לטעום מיינות משובחים אלו אפשר לערוך גיחה לישוב סטלנבוש - Stellenbosch ולדרך היין, או לעמק קונסטנטיה - Constantia Valley.

דרום אפריקה אירחה את אליפות העולם בכדורגל: מונדיאל 2010. איצטדיון גרין פוינט של קייפטאון היווה את אחד ממוקדי העניין החשובים באליפות, ובין-היתר, כאן נערך משחק חצי הגמר בו גברה הולנד על אורגוואי. אגב, בקייפטאון קיים איצטדיון בינלאומי מרשים נוסף - Newlands Stadium, אך זה משמש למשחקי רוגבי.

בכל שנה, ביום א' השני של חודש מארס, מתקיימת סביב קייפטאון תחרות אופניים רבת משתתפים: Cape Argus, הנחשבת לאחת התחרויות האטרקטיביות בעולם.

מרחקי נסיעה מקייפטאון: לסטלנבוש 53 ק"מ, לנייסנה 488 ק"מ, לפורת אליזבת 748 ק"מ, לקימברלי 955 ק"מ, לאיסט לונדון 1,045 ק"מ, ליוהנסבורג 1,398 ק"מ, לפרטוריה 1,471 ק"מ, לוינדהוק 1,490 ק"מ, לדרבן 1,640 ק"מ, להררה 2,500 ק"מ.

אנחנו מתמחים בתכנון טיולים פרטיים. אתם מוזמנים להתקשר:

054-4701631

 

קייפטאון


אתרי אינטרנט נוספים הקשורים לקייפטאון:
 

 

הטמפרטורות בקייפטאון, ברגעים אלו ממש:

השעה כעת בקייפטאון:

הישובים הגדולים בדרום-אפריקה

1

יוהנסבורג

2
קייפטאון
3
דרבן
4
פרטוריה
5
פורט אליזבת
6
סושנגובה
7
אבטון
8
פיטרמריצבורג
9
בלומפונטיין
10
וריניגינג

©

menu