אנחנו מתמחים בתכנון טיולים פרטיים, לזוגות ולקבוצות קטנות: הודו / סין / יפן / וייטנאם / לאוס / קמבודיה / סרי-לנקה / נפל

054-4701631

סידני, העיר הכי אטרקטיבית בחצי הכדור הדרומי, שוכנת במדינת New South Wales. העיר תוססת ומלאת חיים, ולה אוכלוסייה של כמעט ארבעה מיליון תושבים. סידני היא מעין שילוב מוצלח של סן-פרנסיסקו ושל תל-אביב שלנו - ובלא ספק המקום הראוי ביותר לתואר: "עיר ללא הפסקה".

העיר גם זכאית לציון לשבח, בזכות הקלות שבה מתנהלת התנועה בתחומיה. שירות מעולה של רכבות, אוטובוסים ומעבורות מכסה את כל האזור של המטרופולין. הכבישים, למרות שהם עמוסים בשעות השיא, תוכננו היטב והנהיגה בסידני נינוחה יחסית.

מרבית המבקרים בסידני לא יאלצו להתרחק יתר-על-המידה ממרכז העיר ומהנמל. עיקר האתרים החשובים נמצאים ברובע של מרכז-העסקים, או בסמוך לנמל. היוצאים מן הכלל הם חופי הגלישה של בונדי - Bondi ומאנלי הנמצאים דרומית וצפונית למרכז.

השעה כעת בסידני:

שער החליפין של הדולר האוסטרלי (נכון להיום):

משדה-התעופה של סידני יוצאים אוטובוסים לכיוון העיר, בתדירות גבוהה. עלות כרטיס כ-7 דולר אוסטרלי. נסיעה במונית תעלה  30-25 דולר אוסטרלי ואמורה להמשך כחצי שעה. מזג-האוויר הממוזג, מאפשר ביקורים במקום, לאורך כל השנה. הגשם מתפזר על-פני העונות באופן שווה כמעט, ולמעשה בכל יום נתון, ייתכן גשם. מיוני ועד אוגוסט עלול להיות קר, בעוד שמדצמבר עד פברואר חם, ולעתים אף חם מאוד. שאר החודשים נעימים בהרבה.

חדר במלון מדרגת תיירות ראשונה יעלה בין שבעים ועד מאה ושלושים דולר אמריקאי (בהתאם למלון ולעונה) וחדר במלון מדרגת תיירות מעולה יעלה מאה ועשרה עד מאה שמונים דולאר.למי שיכול להרשות לעצמו, כדאי מאוד ללון בשרתון על הפארק.

תרמילאים ימצאו את עצמם, קרוב לוודאי, באחת האכסניות באזור בונדי ביץ'. חוף בונדי, שצורתו כחצי סהר, והפרוור הסמוך אליו, מהווים  גם מקום מגורים עבור מרבית היהודים החיים בעיר. סידני מושכת אליה מהגרים מכל העולם. הקהילות הבולטות הן של יוונים, לבנונים, סינים, ויוצאי ארצות אסיאתיות נוספות.

בתקופה של דצמבר-ינואר ובמיוחד במהלך הפסטיבל המפורסם של סידני, רצוי להזמין מקומות לינה מראש.

בית האופרה עם גגות הצדפה דמויות המפרשים, הפך זה מכבר לסמלה של העיר סידני. המבנה, שנחשב לאחת מיצירות הפאר הארכיטקטוניות של המאה ה-20, יושב לפתחו של מפרץ סידני וגובהו, כגובה בניין בן 60 קומות. בנייתו של בית האופרה נמשכה למעלה מ-15 שנה, ומייד עם השלמתו הוא החל לשמש במה לתזמורות וללהקות הבלט, הטובות בעולם. במקום נערכים סיורים מודרכים בכל יום, בין השעות 09:00 בבוקר ועד 17:00. כרטיס כניסה עולה 23 דולר אוסטרלי. גשר מפרץ סידני – The Sydney Harbour Bridge נמצא בסמוך לבית האופרה. זהו האתר ממנו מתבצע אחד ממופעי הזיקוקים המרהיבים בתבל, לכבוד כניסתה של השנה האזרחית החדשה. קשת הפלדה המעטרת את הגשר, וקירות המפרשים של האופרה ברקע, הם התמונה המזוהה ביותר עם אוסטרליה.

מתחם הרוקס The Rocks, ושוק סוף-השבוע שלו, מהווים מוקד משיכה מרכזי, וכך גם Darling Harbour  הנמצא צפונית לצ'יינה-טאון. ראו באזור זה את הגנים הסיניים ואת Sydney Aquarium. כדי ליהנות ולהעריך את המראות הנפלאים של סידני, אפשר לעלות לתצפית על מגדל AMP Center-Point או להשתמש ברכבת המונורייל - Monorail.

בילויים:

פאבים ומועדונים באזור קינגס קרוס - Kings Cross.

מסעדת דגים נהדרת בווטרפרונט היא: Flying Fish.

לגבי מסעדות נוספות ניתן לגלוש לאתר המסעדות המקיף.

הכל אודות פסטיבל סידני. שימו-לב: הפסטיבל הבא ייערך בין ה-5 ל-27 בינואר 2019.

מדריך הקהילה הגאה של סידני.

מידע רב ניתן למצוא במדריך הבילויים של סידני: Time Out.

זריחת השמש ושקיעתה מחר:

Time in Sydney:

 

מרחקי נסיעה מסידני: לניוקאסל 158 ק"מ, לקנברה 290 ק"מ, למלבורן 877 ק"מ, לבריסביין 921 ק"מ, לאדלייד 1,375 ק"מ, לקיירנס 2,412 ק"מ, לאליס ספרינגס 2,773 ק"מ, לדרווין 3,927 ק"מ, לפרת 3,935 ק"מ.

054-4701631

 

 

סידני

Sydney


אתרי אינטרנט נוספים הקשורים לסידני
היסטוריה על קצה המזלג.
האתר הרשמי של לשכת התיירות.
מפה של סידני.
סידני באתר ויקיפדיה.
סידני באתר טריפאדוויזר.
סידני באתר לונלי פלנט
סידני באתר המטייל.
מזג-אוויר עדכני.
טיולים באזור סידני.
המוזיאונים של סידני.
הגנים הבוטניים.
מידע מתעדכן אודות כל אירועי הספורט בסידני.
מדריך פרומר'ס: Frommer’s guide: Sydney.
האוניברסיטה של סידני.

הטמפרטורות בסידני, ברגעים אלו ממש

The Weather Network

 

©

menu