האי של טסמניה שוכן מאתיים חמישים ק"מ דרום מזרחה לאוסטרליה. בין טסמניה לבין מדינת ויקטוריה מצויים מיצרי בס. טסמניה מהווה את המדינה הקטנה ביותר של יבשת אוסטרליה. מכאן ודרומה עד לאנטרקטיקה מפריד רק האוקיינוס ולכן זהו אחד האזורים הנקיים בעולם. אנשי טסמניה מתגאים באוויר הצלול ביותר בעולם. האי קרוי על שמו של מגלה הארצות ההולנדי: אבל טסמן.

בטסמניה שמורות טבע בהיקף נרחב. האי נהנה מנופי בראשית עם הרים טרשיים וחופי ים פראיים, עם יערות עד ואגמים כחולים ובוהקים ועם כרמים, המון כרמים.

ביקור במקום יימשך בדרך-כלל בין שבוע לשבועיים. טסמניה מזכירה במידה מסויימת את ניו-זילאנד והיא מהווה תחליף הולם לאלו שאין באפשרותם לטייל אל ה"דבר האמיתי".

ניתן להגיע לאי ממלבורן או מסידני בטיסה לשדה-התעופה של הוברט - Hobart, וכן אפשר לשוט במשך עשר שעות במעבורות אל הנמל של דוונפורט - Devonport.

הוברט, עיר הבירה הנעימה והקטנה יחסית (מספר תושבים כמו זה של באר-שבע), משופעת במבנים קולוניאלים מן המאה התשע-עשרה. ראויים לציון: בניין ראנימד - Runnymede, התיאטרון המלכותי והבניין בו שוכן מוזיאון האמנות המקומי. האתר הייחודי והמעניין ביותר של העיר הוא שוק סלמנקה, שהפך למרכז  בילויים עם גלריות, חנויות ספרים והרבה בתי-קפה. שוק סלמנקה נמצא בשכנות לנמל העתיק  ששימש בעבר כמרכז העיר.

העיר שוכנת למרגלות הר וולינגטון - Mount Wellington, ממנו ניתן לערוך תצפית נהדרת על הוברט ופרווריה. הטיפוס לפיסגת ההר מתבצע בהליכה שנמשכת בין 5 ל-7 שעות.

מרחק שעה נסיעה מהעיר נמצאת שמורת הטבע של מאונט פילד - Mt. Field National Park המפורסמת גם בזכות המפלים שלה ובעקר בזכות מפלי ראסל - Russell Falls.

מזרחה להוברט בחלק הדרומי של טסמניה, נמצא חצי-האי טסמן, בו שוכן האתר ההיסטורי של פורט-ארתור ששימש כמושבת עונשין לאסירים מוגלים ונודע בכינוי "הגיהנום עלי-אדמות". כיום טובל האתר המרשים הזה בגני ירק ושורה עליו אווירה פסטורלית המנוגדת לחלוטין לזוועות האיומות שהתרחשו כאן לפני למעלה ממאה שנה. העיר הגדולה של חצי האי טסמן היא נובינה - Nubeena.

במזרח טסמניה משתרעים חופים עם חולות לבנים. כאן נמצאת גם השמורה הפופולארית ביותר באי, היא שמורת פרייסינט - Freycinet. בשולי השמורה, במפרץ קולס ניתן להשתמש במחנה קמפינג מעולה. מפרץ נוסף באזור זה, מרהיב ביופיו, הוא מפרץ ויינגלס - Wineglass Bay. העיר היפה ביותר בחלק זה של טסמניה נקראת ביצ'נו - Bicheno. חופי המזרח הם גם החופים המומלצים לצוללנים. אפשר לשוט מכאן לאי של מריה, מעניין בעיקר לצפרים ולדייגים.

צפונה מחופי-השמש משתרעים שדות מרעה דשנים ויערות צפופים. אפשר לבקר כאן במכרות זהב ישנים, בעיר הגנים לאונססטון - Launceston השוכנת על גדות נהר התמר ובערוץ קטרקט הסמוך וכן במסלולי הסקי של בנלומונד - Ben Lomond.

בצפון-מערב טסמניה, עיר המחוז החשובה היא דוונפורט. זהו אזור חקלאי עם מספר אטרקציות כגון חוות הצבעונים, מכוורות דבש ומפעלים לייצור גבינה. כמו-כן לא כדאי להחמיץ את מערות מרקופה - Marakoopa Caves, ליד מול קריק ואת מפלי דיפ במאובנה. באזור הצפון גם נמצא חוף בוט הרבור, שנחשב החוף הטוב ביותר עבור הגולשים. אי קטן  בשם קינג שוכן צפונה מכאן. ניתן לשוט לשם, אך לא מחויב המציאות.

מערב האי הוא השומם שבין המחוזות ומלבד העיר קווינסטאון - Queenstown, נמצאות כאן רק עיירות בודדות. לעומת זאת חובבי הטבע ייהנו באזור זה מנופים בתוליים בשמורות המופלאות של נהרות הפרא גורדון ופרנקלין. זה האחרון, מתאים גם למסעות רפטינג.

במרכז האי, מרוחק מהחופים נמצא האתר - בהא הידיעה -  של טסמניה. זהו הפארק הלאומי קרידל מאונטן לייק - The Cradle Mountain-Lake. המקום הקסום הזה מתאים למסלולי טרקים שונים. בין היתר נמצא כאן ההר הגבוה ביותר באי: הר אוסה - Mount Ossaוגם האגם של סנט קלייר. הפארק עשיר מאוד בצמחיה ובעולם החי שלו. זהו ללא ספק אחד מאתרי הטבע היפים ביותר בכל יבשת אוסטרליה.

חיית הכיס הטורפת, הידועה בכינוי: השד הטסמני, מצויה אמנם בסכנת הכחדה, אך עדיין ניתן לצפות בה באזורים שונים באי.

טסמניה של המאה ה-19 ובעיקר העיר הוברט, מתוארות בפרוטרוט בספר ההרפתקאות של ז'ול ורן: "האחים קיפ".

אנחנו מתמחים בתכנון טיולים פרטיים ליפן ולסין:

054-4701631

 

 

טסמניה


מזג-האוויר בהוברט, ברגעים אלו ממש:

זו השעה עכשיו בטסמניה:

©

menu