לוטוס-הזהב  מרכז-מידע לתייר הישראלי  Golden-Lotus
03-5299617

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


לבירור בלתי-מחייב, אודות מחירים של כרטיסי-טיסה לקובה ולקריביים

לחצו כאן, מלאו הפרטים ושלחו.

 

טרינידד וטובגו היא מדינה בת שני איים, השוכנת בים הקאריבי, בסמוך לחופי ונצואלה - והיא בלא ספק אחד היעדים האקזוטיים בשרשרת האיים האנטיליים (איי הודו המערבית). באופן פלא זהו יעד שעדיין לא נחשף דיו על-ידי התייר הישראלי, למרות שעלות חופשה בת שבוע או שבועיים במקום זה, תהיה בדרך-כלל זולה בהשוואה לשהות בת אותו פרק זמן, באחת מארצות אירופה המערבית.

טרינידד, האי החשוב והגדול מבין השניים משתרע על-פני 5000 קמ"ר ובו מרוכז עיקר העניין של מדינה זו. טובגו, לעומת זאת, הוא אי זעיר, התופס שטח קטן מעשירית שטחה של טרינידד, אבל חופיו המופלאים ויערות הגשם שלו, הופכים אותו לאטרקטיבי במיוחד.

העונה המומלצת לביקור בטרינידד וטובגו, היא בין החודשים ינואר עד אפריל. הקידומת הטלפונית של המדינה היא 868. המטבע המקומי נקרא דולר טרינידדי והשפה המדוברת ביותר כאן היא אנגלית. טרינידד וטובגו ממוקמות מחוץ לטווח האיום של מרבית פגעי הטבע  - ובהם סופות הוריקן אכזריות שמדי-פעם משתוללות באיים הקאריביים השכנים.

טרינדד משופעת גם בבארות נפט ובמחצבים ולכן היא אחת הארצות היציבות והעשירות באזור.

משך הטיסה מישראל (דרך תחנות-ביניים), לאזור זה של העולם, כ-12 שעות, כאשר אחת התחנות הנוחות למעבר היא וינה. חברת התעופה האוסטרית מציעה טיסות לטרינידד עם אפשרות לחניה של לילה אחד, בעיר וינה.

שדה-התעופה הבינלאומי פיארקו (Piarco), נמצא כ-25 ק"מ מזרחה מעיר הבירה פורט-אוף-ספיין (Port of Spain). מן השדה ניתן להגיע העירה באמצעות מוניות מקומיות, אבל מי שמתכנן גם לטייל באי, טוב יעשה אם ישכור רכב כבר בשדה-התעופה. הנהיגה אגב, כמו באנגליה, מצד שמאל של הכביש.

עיר הנמל פורט-אוף-ספיין שוכנת לחופו של מפרץ פאריה (Gulf of Paria) ומונה מעט מעל 50,000 תושבים. היא איננה עיר יפה במיוחד מבחינה ארכיטקטונית ולמעט מספר מבנים מן המאה ה-19, יש בה גיבוב של בניינים, חלקם ישנים ומטולאים, חלקם מודרניים ונוצצים. יחד-עם-זאת, פורט-אוף-ספיין מפתיעה את התיירים המבקרים בה והיא מצדיקה שהות של לילה אחד לפחות. התערובת התרבותית הייחודית של טרינידד מקבלת כאן ביטוי מעורר עניין.  זוהי עיר בה חיים בכפיפה אחת מהגרים הודים ופקיסטנים עם אפריקאים ואירופאים והכל משתלבים בה באופן טבעי.

בכל שנה, בתחילת חודש פברואר, נערך כאן הקרנבל הטרינידדי המפורסם – אירוע מיתולוגי שמושך אליו רבבות סקרנים מכל העולם. באופן רשמי חוגגים את הקרנבל במהלך יומיים בלבד, אבל בפועל, שמחת התושבים ולהט הרוקדים מתעוררים כבר בחודש ינואר ונמשכים עמוק אל תוך פברואר. עושה רושם באותם ימים, שהארץ כולה מפזזת לצלילי מוסיקת הקליפסו המקומית, והאווירה העליזה סוחפת אף את המאופקים שבתיירים.

מרבית המבקרים בטרינידד ובטובגו באים לכאן כדי ליהנות מחופי הים ומאתרי הנופש, למרות שחבל יהיה לוותר על סיור אל חלק מהשמורות המקומיות. בטרינידד בולטים חופי-הים החבויים בתוך מפרצונים. כולם יפים ורובם מאובזרים בבתי-מלון איכותיים. מרקאס ביי (Maracas Bay) הוא הפופולארי מבין חופים אלו. עוד ראויים לציון: חוף בלנדרה

(Balandra) המתאים במיוחד לגולשים, טיריקו ביי (Tyrico Bay) ומנזלינה (Manzanilla) המבודד מעט בחלקו המזרחי של האי. חופיה הטרופיים של טובגו, חוליים וארוכים והם שטופים באור השמש גם בימי החורף. המוכרים שבחופים אלו: קינגס ביי (King's Bay), גרייט קורלנד ביי (Great Courland Bay) ופיג'ון פוינט (Pigeon Point).

לא הרחק מסן-פרננדו (San Fernando), העיר השניה של טרינידד, שוכן אגם פיטץ' (Pitch Lake) שהוא מעין מרבץ אספלט. אמנם לשכת-התיירות המקומית מציגה את המקום כיעד שאין להחמיץ בשום אופן, אבל למען האמת, זה נראה כמו שזה נשמע, או במלים אחרות: לא-הכרחי למי שאין לו עניין מיוחד באספלט.

מנגד, שמורת הציפורים קרוני (Caroni Bird Sanctuary) היא אכן "אתר חובה" לכל המטיילים בטרינידד. בתוך השמורה הנהדרת, ניתן לראות את האיביס האדום (Scarlet Ibis) החי כאן בלהקות ענקיות וכן עיטים, אנפות ופלמינגוס. מומלץ לבקר בקרוני בשעת השקיעה, אז הציפורים שבות בהמוניהן לצמרות עצי המנגרובים.

ועוד מרכז צפרות פנטסטי הוא אסה רייט (Asa Wright Nature) שגם בו מרוכזים מיני ציפורים וזנים נדירים של עופות.

 

להלן, מספר אתרי אינטרנט נוספים הקשורים לטרינידד וטובגו:

 

היסטוריה על קצה המזלג.

מפה של טרינידד וטובגו.

מפה  של פורט אוף ספיין.

האתר של לשכת התיירות.

האתר של ממשלת טרינידד וטובגו.

עתון מקומי מקוון: The Trinidad Guardian.

אתרים מעניינים בטובגו.

עיר הבירה של טובגו – סקרבורו.

לצלול בטרינידד ובטובגו.

הזמנת כל סוגי המלונות בטרינידד וטובגו.

תחזית מזג-אוויר לימים הקרובים בפורט אוף ספיין.

המטבח הטרינידדי.

 


 

לוטוס-הזהב

 
 
בהנהלת חגי להב                               Tel-Aviv              Golden-Lotus
03-5299617
בירור מחירי טיסות

לקבלת עדכונים שוטפים, לחץ כאן

יצירת קשר