טרינידד וטובגו היא מדינה בת שני איים, השוכנים בים הקאריבי, בסמוך לחופי ונצואלה - מדובר באחד היעדים האקזוטיים בשרשרת האיים האנטיליים (איי הודו המערבית). באופן פלא זהו יעד שעדיין לא נחשף דיו על-ידי התייר הישראלי, למרות שעלות חופשה בת שבוע או שבועיים, במקום זה, תהיה בדרך-כלל זולה בהשוואה לשהות בת אותו פרק זמן, באחת מארצות אירופה המערבית.

טרינידד, האי החשוב והגדול מבין השניים משתרע על-פני 5000 קמ"ר ובו מרוכז עיקר העניין של מדינה זו. טובגו, לעומת זאת, הוא אי זעיר, התופס שטח קטן מעשירית שטחה של טרינידד, אבל חופיו המופלאים ויערות הגשם שלו, הופכים אותו לאטרקטיבי במיוחד.

זו השעה עכשיו בטרינידד:

העונה המומלצת לביקור בטרינידד וטובגו, היא בין החודשים ינואר עד אפריל. הקידומת הטלפונית של המדינה היא 868. המטבע המקומי נקרא דולר טרינידדי ושפת הדיבור היא אנגלית. טרינידד וטובגו ממוקמות מחוץ לטווח האיום של מרבית פגעי הטבע  - ובהם סופות הוריקן אכזריות שמדי-פעם משתוללות באיים הקאריביים השכנים.

טרינדד משופעת גם בבארות נפט ובמחצבים ולכן היא אחת הארצות היציבות והעשירות באזור.

משך הטיסה מישראל (דרך תחנות-ביניים), לאזור זה של העולם כ-12 שעות, כאשר אחת התחנות הנוחות למעבר היא וינה. חברת התעופה האוסטרית מציעה טיסות לטרינידד עם אפשרות לחניה של לילה אחד, בעיר וינה.

שדה-התעופה הבינלאומי פיארקו - Piarco, נמצא כ-25 ק"מ מזרחה מעיר הבירה פורט-אוף-ספיין - Port of Spain. מן השדה ניתן להגיע העירה באמצעות מוניות מקומיות, אבל מי שמתכנן גם לטייל באי, טוב יעשה אם ישכור רכב כבר בשדה-התעופה. הנהיגה אגב, כמו באנגליה, מצד שמאל של הכביש.

עיר הנמל פורט-אוף-ספיין שוכנת לחופו של Gulf of Paria ומונה מעט מעל 50,000 תושבים. היא איננה עיר יפה במיוחד מבחינה ארכיטקטונית ולמעט מספר מבנים מן המאה ה-19, יש בה גיבוב של בניינים, חלקם ישנים ומטולאים, חלקם מודרניים ונוצצים. יחד-עם-זאת, פורט-אוף-ספיין מפתיעה את התיירים המבקרים בה והיא מצדיקה שהות של לילה אחד לפחות. התערובת התרבותית הייחודית של טרינידד מקבלת כאן ביטוי מעורר עניין.  זוהי עיר בה חיים בכפיפה אחת מהגרים הודים ופקיסטנים עם אפריקאים ואירופאים והכל משתלבים בה באופן טבעי.

בכל שנה, בתחילת חודש פברואר, נערך כאן הקרנבל הטרינידדי המפורסם – אירוע מיתולוגי שמושך אליו רבבות סקרנים מכל העולם. באופן רשמי חוגגים את הקרנבל במהלך יומיים בלבד, אבל בפועל, שמחת התושבים ולהט הרוקדים מתעוררים כבר בחודש ינואר ונמשכים עמוק אל תוך פברואר. עושה רושם באותם ימים, שהארץ כולה מפזזת לצלילי מוסיקת הקליפסו המקומית, והאווירה העליזה סוחפת אף את המאופקים שבתיירים.

מרבית המבקרים בטרינידד ובטובגו באים לכאן כדי ליהנות מחופי הים ומאתרי הנופש, למרות שחבל יהיה לוותר על סיור אל חלק מהשמורות המקומיות. בטרינידד בולטים חופי-הים החבויים בתוך מפרצונים. כולם יפים ורובם מאובזרים בבתי-מלון איכותיים. מרקאס ביי - Maracas Bay הוא הפופולארי מבין חופים אלו. עוד ראויים לציון: חוף בלנדרה המתאים במיוחד לגולשים, טיריקו ביי - Tyrico Bay ומנזלינה המבודד מעט בחלקו המזרחי של האי. חופיה הטרופיים של טובגו, חוליים וארוכים והם שטופים באור השמש גם בימי החורף. המוכרים שבחופים אלו: קינגס ביי - King's Bay, גרייט קורלנד ביי - Great Courland Bay ופיג'ון פוינט - Pigeon Point.

לא הרחק מסן-פרננדו, העיר השניה של טרינידד, שוכן אגם פיטץ' - Pitch Lake שהוא מעין מרבץ אספלט. אמנם לשכת-התיירות המקומית מציגה את המקום כיעד שאין להחמיץ בשום אופן, אבל למען האמת, זה נראה כמו שזה נשמע, או במלים אחרות: לא-הכרחי למי שאין לו עניין מיוחד באספלט.

מנגד, שמורת הציפורים קרוני - Caroni Bird Sanctuary היא אכן "אתר חובה" לכל המטיילים בטרינידד. בתוך השמורה הנהדרת, ניתן לראות את האיביס האדום החי כאן בלהקות ענקיות וכן עיטים, אנפות ופלמינגוס. מומלץ לבקר בקרוני בשעת השקיעה, אז הציפורים שבות בהמוניהן לצמרות עצי המנגרובים.

ועוד מרכז צפרות פנטסטי הוא אסה רייט - Asa Wright Nature, שגם בו מרוכזים מיני ציפורים וזנים נדירים של עופות.

נבחרת הכדורגל של טרינידד וטובגו הופיעה לראשונה בתולדותיה במונדיאל של שנת 2006. היא אמנם סיימה אחרונה בבית שלה, בשלב המוקדמות, אבל כמו נבחרת ישראל של מכסיקו 70, גם היא רשמה לזכותה משחק תיקו הירואי, נגד נבחרת שבדיה. וכך, כמו נבחרת ישראל, עושה רושם שההופעה במונדיאל הייתה חד-פעמית. טרינידד הפסידה 1:2 לגוינה במשחק מכריע בבית המוקדמות, לקראת המונדיאל שהתקיים בשנת 2014 בברזיל. במוקדמות למונדיאל 2018 ברוסיה שוב נכשלה נבחרת טרינידד, אבל היא התנחמה בכך שהדיחה מן האליפות את נבחרת ארה"ב.

העולם כולו בהישג-יד. כתבות ומידע מקיף על מאות יעדים בתבל. לחצו כאן:

 

 

טרינידד וטובגו


אתרי אינטרנט נוספים הקשורים לטרינידד ולטובגו
היסטוריה על קצה המזלג..
מפה של טרינידד וטובגו.
מפה אינטראקטיבית של טרינידד.
מפה  של פורט אוף ספיין.
האתר של לשכת התיירות.
האתר של ממשלת טרינידד וטובגו.
טרינידד וטובגו באתר ויקיפדיה.
טרינידד וטובגו באתר לונלי פלנט.
טרינידד וטובגו באתר המטייל
עתון מקומי מקוון: The Trinidad Guardian.
כתבה על טרינידד וטובגו מתוך "מדריך עולמי" של ynet.
אתרים מעניינים בטובגו.
עיר הבירה של טובגו – סקרבורו.
לצלול בטרינידד ובטובגו.
הזמנת כל סוגי המלונות בטרינידד וטובגו.
תחזית מזג-אוויר לימים הקרובים בפורט אוף ספיין.
המטבח הטרינידדי.
 

©

menu