שיקגו שוכנת בחלק הצפון-מזרחי של מדינת אילינוי - Illinois, לדרומו של אגם מישיגן. היא ידועה גם בכינוי "עיר הרוחות", למרות שהרוחות מנשבות כאן בעוצמה חריגה, רק ימים ספורים במהלך השנה. לכינוי נוסף שדבק בעיר - "בירת הארכיטקטורה המודרנית" – יש דווקא הצדקה מלאה. שיקגו משופעת באירועי תרבות, במוזיאונים נפלאים ובתערוכות עם מוצגים מרתקים. היא מהווה מוקד אטרקטיבי לכל חובבי-הספורט באשר הם, וכאמור היא ממוקמת על שפת אגם מישיגן ולכן משופעת בפעילויות מים נרחבות. זו העיר האמריקאית עם הכי הרבה מסלולים לרוכבי אופניים. כמו-כן, שיקגו מציעה למבקר בה, מרכזי קניות ואתרי בילוי מלהיבים. במלים אחרות: יש בה משהו עבור כל-אחד. והעיקר, לשיקגו יש את הזכות להיות, עיר תאומה לפתח-תקווה שלנו.

מרבית התיירים מגיעים לשיקגו דרך שדה-התעופה הבינלאומי של אוהרה - O'Hare. זהו שדה-התעופה העמוס בעולם. גם לחברת אל-על טיסות ישירות מנתב"ג לשיקגו. השדה נמצא 30 ק"מ צפון-מערבית למרכז העיר, כאשר קווי תחבורה ענפים משרתים את הנוסעים, החפצים להגיע מהשדה העירה, ולהיפך. בתוך שיקגו, רשת מסועפת ויעילה של אמצעי תחבורה ציבורית.

למי שעורך סיורים מקיפים בעיר, כדאי להתעניין בכרטיס ההנחות של Go Chicago Card. גם ה-City Pass עשוי להיות מעניין.

כדאי להתחיל כל סיור בשיקגו באזור הלופ - The Chicago Loop. אזור זה שבו מתבלטים חלק מגורדי השחקים המוכרים של אמריקה, מכיל מבחר אדיר של בתי כל-בו וחנויות וכן של משרדים ומרכזי סחר של החברות המובילות בעולם.

התצפית מקומה מספר 103 של גורד-השחקים השני בגובהו בארה"ב: "מגדל ויליס", היא בלתי נמנעת. מגדל ויליס (לשעבר מגדל סירס) נמצא בפינת הרחובות ג'קסון ופרנקלין במרכז אזור הלופ. הנהלת המגדל ממליצה לערוך את הביקור במקום, לאחר השעה ארבע אחה"צ, כאשר הדוחק יורד.

תצפית מרהיבה נוספת קיימת מהמגדל המכונה "ג'ון הגדול" - John Hancock Center השוכן בכתובת: 875 N. Michigan Avenue . בסמוך אליו מצוי אחד ממוקדי המשיכה הנוסטלגיים של שיקגו: מגדל המים מן המאה ה-19 ששרד את השריפה הגדולה של העיר ונותר כאוד מוצל, מאותה תקופה. מגדל המים מתבלט - עד כמה שזה נשמע מוזר - דווקא במימדיו הצנועים, בהשוואה למפלצות הבטון, הפלדה  והזכוכית, שמקיפות אותו מכל עבר.

האקווריום של שד - Shedd Aquarium הוא האקווריום המקורה הגדול בעולם עם מאות זנים של דגים ושל טורפים ימיים, ועם הדמיה מאלפת של סביבת מחיה מאזורים אקזוטיים, כגון נהר האמזונס והאוקיינוס השקט. המקום מוצף במבקרים בעיקר בסופי-שבוע. שימו-לב לכך שלמופע הדולפינים, יש ביקוש יוצא-דופן. סיור ממוצע באקווריום של שד נמשך כשעתיים וחצי. האקווריום הוא חלק מקומפלקס של מוזיאונים השוכנים בחלק הדרומי של פארק גרנט. מאות אלפי אמריקאים התנקזו לפארק גראנט בנובמבר 2008, כדי לשמוע את נאום הניצחון ההיסטורי של הנשיא הנבחר: ברק אובאמה. צפונית לפארק גרנט נמצא הפארק היפה ביותר של שיקגו: פארק המילניום. בנובמבר 2012, לאחר ששוב זכה בבחירות, נשא הנשיא הקודם, ברק אובאמה, את נאום הניצחון מספר ק"מ דרומה לפארק גרנט, ב-Mc Cormick Place.

מיד לאחר שהתמנה לנשיא מינה אובאמה את רם עמנואל לתפקיד ראש סגל הבית-הלבן. הלה כיהן בתפקיד כשנתיים. מאז מאי 2011 משמש רם עמנואל כראש העיר של שיקגו.

המוזיאונים כוללים גם את הפלנטריום של אדלר ואת מוזיאון פילד, אחד המוזיאונים העשירים בארה"ב, עם תערוכות קבועות בתחום מדעי-הטבע, וכן תערוכות מתחלפות הכוללות מוצגים מגוונים מתרבויות שונות בעולם. בחלק הצפוני של פארק גרנט, לא הרחק מפסלו של הנשיא אברהם לינקולן, נמצאת מזרקת קלרנס בקינגהם, שהיא חיקוי מוצלח של מזרקה דומה בוורסאי, אשר בצרפת. ומן העבר השני של הפסל מרכז האומנויות של שיקגו והמוזיאון לאומנות, מן הגדולים והטובים בעולם. אחד המבנים בזכותם שיקגו זכתה לתואר המחייב: בירת הארכיטקטורה המודרנית, הוא בניין האודיטוריום, הגובל בפארק גרנט. אותם דברים אמורים אגב גם לגבי בניינים כמו Wrigley building, לונדון גרנטי... וטריביון - Tribune Tower.

בין הפארק לבין מגדל "ג'ון הגדול", ובעיקר בחלק של שדרות מישיגן, משתרע לו בהוד ובהדר "המייל הנהדר" היוקרתי. זהו אזור קניות ובילויים רצוף בחנויות ובמעדניות, בבתי-קולנוע ובמסעדות. המייל-הנהדר עלול לסחרר את ראשם של חובבי השופינג... חלק ממרכזי הקניות המובילים באזור, כוללים את: The 900 Shops, Chicago Place , Water Tower Place.

מזח הנייבי המהווה אחד מסימני ההיכר של שיקגו, מוקף פארקים נרחבים ובהם מסעדות ומרכזי פעילות שונים. המזח ממוקם על שפת אגם מישיגן, מזרחה מהמייל הנהדר. ניתן לצאת מהמזח לשייט על ספינה, באגם.

מרכז הסחר הבינלאומי ממוקם בין הרחובות Wells ו-Orleans. זה המבנה הגדול בתבל (כן, בשיקגו אוהבים להיות הכי-הכי בעולם!) , המיועד רובו ככולו למסחר. במקום מתנהלות פעילויות סחר בקנה-מידה אדיר וכל זאת לעיניהם המשתאות של המבקרים הרבים. אם לא די בכל גורדי השחקים האימתניים של העיר, הרי שעדיין מנסים להקים כאן את המבנה המרשים והמפותל ביותר של אמריקה: The Chicago Spire, אשר בנייתו הופסקה בשל קשיים פיננסיים.

מלבד אל קפונה האגדי, הנה רשימה של אנשי שיקגו מפורסמים נוספים: וולט דיסני, סול בלו, האריסון פורד, ג'יין אדאמס (ראו בעניינה גם את ה-Hull House), באד פרימן, בני גודמן, גלוריה סוונסון, קארל סנדבורג, מישל אובאמה, הילארי קלינטון...ולמרבה האירוניה, דווקא מייקל ג'ורדן המזוהה כל-כך עם העיר, הוא בסך-הכל ניו-יורקי...

קווי אוטובוס משיקגו ליעדים מרכזיים (דוגמאות בלבד):

יעד הנסיעה
אוטובוס ראשון
משך הנסיעה הממוצע, בשעות
מחיר רגיל
חברת האוטובוס
מילווקי
06:15
02:20
USD 10
Greyhound
אינדיאנפוליס
07:00
03:55
USD 30
Hoosier Ride
סנט לואיס
01:30
05:10
USD 25
Greyhound
דטרויט
10:15
06:05
USD 27
Greyhound
קולומבוס, אוהיו
06:10
08:01
USD 42
Barons Bus
קנזס סיטי
01:30
10:25
USD 40
Greyhound
ממפיס
08:45
11:30
USD 32
Megabus
ניו-יורק
07:35
25:30
USD 67
Greyhound
בוסטון
07:45
28:45
USD 135
Greyhound

 

 

מרחקי נסיעה משיקגו: למילווקי 163 ק"מ, לרוקפורד 174 ק"מ, לאינדיאנפוליס 294 ק"מ, לדטרויט 455 ק"מ, לסנט לואיס 478 ק"מ, לקליבלנד 555 ק"מ, לקולומבוס אוהיו 573 ק"מ, למיניאפוליס 658 ק"מ, לקנזס סיטי 820 ק"מ, לממפיס 858 ק"מ, לניו-יורק 1,272 ק"מ, למונטריאול 1,368 ק"מ, לבוסטון 1,595 ק"מ.

 

054-4701631

שיקגו

Chicago

הטמפרטורות בשיקגו, ברגעים אלו ממש:

The Weather Network

השעה עכשיו בשיקגו

עשר המסעדות הטובות ביותר בשיקגו - על-פי אתר 10best.com:

Blackbird
Sable Kitchen & Bar
Longman & Eagle
Grace
Trencherman
Balena
Maudes Liquor Bar

©

menu