העיר דנוור - Denver, השוכנת בשיפולים המזרחיים של הרי הרוקי, היא בירתה של מדינת קולורדו. בעיר מספר מוזיאונים מעניינים - כשהבולט שבהם הוא מוזיאון האמנות, פארק יפהפה - Red Rocks Park, ובו אמפיתיאטרון - ובעיקר תפאורת-נוף נהדרת. דנוור היא אחת הערים בעלות האופי הייחודי והדינמי במערב ארה"ב וההתרחשויות והפעילות הענפה שבתחומיה מושכים אליה מבקרים רבים.

מרכזה של העיר דנוור מרושת ברחובות הבנויים שתי וערב, חלקם מתוחים ממזרח למערב, וחלקם בנויים בקווים אלכסוניים, באופן מתעתע מעט, מדרום-מערב לצפון-מזרח. בעיר מערך של תחנות עם אופניים להשכרה, המזכירים את התל-אופן של תל-אביב.

מיקומה של העיר, בסמיכות לאתרי טבע מלהיבים ולמסלולי סקי, הפכו אותה לבסיס יציאה מבוקש, במיוחד עבור המטיילים והגולשים, הנוהרים לקולורדו. בשדרות Colfax מצויה מסעדה מקסיקנית עצומה בתוך מבנה מצועצע לתפארת. מדובר במסעדת Casa Bonita שהיא בלא ספק מסעדה בה האוכל פחות חשוב מאשר התפאורה.

פסגות  הרי הרוקי - חלקן מעוטרות שלג-עד - מתפרשות על-פני אזורים נרחבים, אבל תמצית-היופי נתחמת בתוך השמורה הפופולארית - Rocky Mountain National Park. טרקרים יוכלו ליהנות פה ממסלולי-הליכה מרהיבים באוויר צלול. ניתן גם לרכוב על סוסים או על אופניים, בשביליה המתפתלים של השמורה, אלא שמרבית המטיילים יעדיפו לנוע באמצעות מכונית ובימי חופשת הקיץ, העומס רב מן הרצוי. אמנם השמורה אינה גדולה במיוחד, אך כדי להתרשם גם מנופי-הפרא הנהדרים הנשקפים מאינספור נקודות-תצפית וגם מעולם החי העשיר, הכולל בין היתר דובים, מומלץ להקדיש לחלק זה של הרוקיס, לפחות יום אחד שלם, משחר ועד שקיעה. לשם כך מתבקש ללון באחד הישובים שבפאתי השמורה: בולדר - Boulder, גרנד לייק - Grand Lake או אסטס-פארק - Estes Park.

בולדר נמצאת 40 ק"מ צפון-מערבה לדנוור והיא ידועה כעיר סטודנטיאלית פעילה. ימיה של בולדר משעממים, כאשר הסטודנטים עסוקים בלימודיהם והמטיילים יוצאים להרים, אבל ערביה מלאי שמחה. את עיקר מוקדי הבילוי אפשר למצוא במתחם של מדרחוב פרל (Pearl Street). בקרבת בולדר נמצא קניון אלדורדו - Eldorado Canyon, בו מסלולי טיפוס-קירות מעניינים.

אסטס-פארק צמודה לשערי השמורה, אבל לעומת בולדר היא מנומנמת משהו והשהות בה מתאימה למטיילים ששעות האור מלהיבות אותם יותר מאשר שעות החשיכה. בין בולדר לבין אסטס-פארק מחבר כביש פנורמי - Peak to Peak Highway, שנחשב לאחד האטרקטיביים ביותר במחוזות הרוקיס האמריקאיים.

בחלקה הצפוני ביותר של קולורדו שוכנות הערים פורט-קולינס - Fort Collins וגריליי - Greeley המשמשות, עבור הנוסעים למדינות השכנות וויומינג ונברסקה, כתחנות מעבר ותו לא.

הישובים הגדולים בקולורדו

העיר
מספר תושבים
גובה מעל פני-הים
מסעדה מומלצת
682,800
1,609 מטר
456,500
1,839 מטר
359,300
1,648 מטר
161,500
1,525 מטר
152,600
1,682 מטר
133,900
1,631 מטר
115,400
1,630 מטר
113,100
1,641 מטר
110,500
1,777 מטר
109,800
1,430 מטר

מערבה מדנוור, במרחק 180 ק"מ בלבד, על כביש מספר 70, מצויה העיירה Vail אשר מייצגת את אחד מאתרי הסקי הפופולאריים ביותר של ארה"ב. עלויות הלינה בוייל, בשיא עונת הסקי, מרקיעות שחקים ולחסכנים שבין הגולשים עדיף להזמין חדרים בישוב השכן והצנוע יותר, אבון - Avon.

אספן - Aspen הוא כנראה אתר הסקי היוקרתי והאופנתי ביותר באמריקה ורבים מגיעים לכאן, לא רק על-מנת לגלוש, אלא גם כדי להתחכך באנשי העולם ובמיוחד במפורסמים שבהם.

במערב המדינה, סביב העיר גרנד ג'נקשן - Grand Junction, שבילי הליכה בטבע ומסלולי-טיול נהדרים. הסיור בשמורה הלאומית (Colorado National Monument) הנושקת למדינת יוטה, יהווה את גולת הכותרת של טיולים אלו. זוהי ארץ מדברית, המזכירה תמונות ממערבונים קלאסיים ובה עמק המוקף בסלעים-מפוסלים באבן-חול אדמדמה. גרנד ג'נקשן מוקפת כרמים והיא זו שהוציאה לקולרדו מוניטין של מפיקת יינות משובחים. נא לשים-לב באזור זה, גם לגרנד-מסה - Grand Mesa וליערות המקומיים. עוד מעט דרומה, נמצא הקניון השחור - Black Canyon שמלבד היותו ערוץ מוקף קירות אבן תלולים, הוא מתאים למסעות ראפטינג. המפגש בין מים לבין סלע יוצר לעתים תכופות תצורות מופלאות והקניון השחור הוא אחת הדוגמאות המוחשיות לכך.

מכאן, דרך העיר מונטרוז - Montrose, על כביש 550, כדאי להתמיד בנסיעה דרומה, בואכה השמורה של מסה-ורדה - Mesa Verde, על גבול ניו-מכסיקו.

בנוסף לדנוור, שלוש ערים גדולות אחרות ממוקמות לאורך כביש מספר 25: Aurora שהיא בעצם מעין פרוור של עיר הבירה, קולורדו-ספרינגס - Colorado Springs ופואבלו - Pueblo.

רק קולורדו-ספרינגס השוכנת לצלו של ההר Pikes Peak, מעוררת עניין. יש כאן מוזיאון אמנויות, פארק הקרוי "גן האלים" - Garden of the Gods ומעיינות חמים, כפי שנרמז משמה של העיר.

מרחקי נסיעה מדנוור קולורדו - לאורורה 17 ק"מ, לסנטניאל 25 ק"מ, לבולדר 40 ק"מ, לפורט קולינס 105 ק"מ, לקולורדו ספרינגס 110 ק"מ, לוייל 180 ק"מ, לפואבלו 186 ק"מ, לרפיד סיטי - דרום דקוטה 637 ק"מ, לאלבוקרק 716 ק"מ, לסולט לייק סיטי 863 ק"מ, ללאס וגאס 1,211 ק"מ, לפיניקס-אריזונה 1,389 ק"מ, לשיקגו 1,616 ק"מ, ליוסטון 1,660 ק"מ, לקלגרי 1,752 ק"מ, לסן פרנסיסקו 2,043 ק"מ, לניו יורק 2,862 ק"מ, למיאמי 3,327 ק"מ.

אנחנו מתמחים בתכנון טיולים פרטיים להודו, ליפן ולסין :

054-4701631

 

קולורדו

Colorado

אתרי אינטרנט נוספים הקשורים לקולורדו :

 

מזג-האוויר בדנוור, ברגעים אלו ממש: 

The Weather Network

עשר האטרקציות של קולורדו, לפי דירוג של לשכת התיירות בדנוור:

Rocky Mountain National Park
Pikes Peak
Mesa Verde National Park
Black Canyon of the Gunnison
Garden of the Gods
The Maroon Bells
Mount Evans
Graet Sand Dunes
Colorado National Monument
Dinosaur National Monument

עשרת המסלולים היפים ביותר בקולורדו, לרוכבי האופניים:

Buffalo Creek
Kokopelli Area Trails
Kessel Run
Mary's Loop

©

menu