הצטרפותה של קבוצת האיים לארצות-הברית, בשנת 1959, מעוררת תחושה מטעה, כאילו האיים האלו הם חלק מיבשת אמריקה. בפועל, אין מקום על הגלובוס שהוא כה מבודד כמו איי הוואי. מעל 4000 ק"מ של מי האוקיינוס השקט, מפרידים בין הונולולו הבירה, לבין חופי קליפורניה, ומעל 6,000 ק"מ מפרידים בין הונולולו לבין טוקיו. הוואי שוכנת אם-כך בלב האוקינוס השקט, רחוקה מרחק אלפי מיילים, מאמריקה ומאסיה וגם מאוסטרליה. שקט, שקט, אבל נחשולי האוקיינוס, הנשברים לחופי האיים, הפכו את הוואי ליעד המבוקש ביותר עבור גולשי-הים האמיצים. ישראלים רבים נחשפו למראותיה הנפלאים של הוואי, בזכות סדרת הטלוויזיה המיתולוגית: הוואי חמש-אפס. באות הפתיחה של אותה סדרה נראה גל אדיר מתנשא לגובה רב. אותו גל הותיר את חותמו בזיכרונם של מרבית הצופים.

למעלה ממאה איים מרכיבים את הארכיפילג ששמו הוואי, ובהם ששה איים חשובים ומרכזיים יותר, המתפרשים מדרום-מזרח לצפון-מערב: הוואי - הידוע בכינוי: "האי הגדול" – מאווי, לנאי, מולוקאי, אוהאו, שבו ממוקמת העיר הונולולו, וקוואי.

ה"ביג איילנד" משתרע על-פני כ-10,000 קמ"ר והוא מצטיין במגוון מפתיע של צורות נוף. כביש טבעתי מקיף את האי ובמרכזו הרים רמים שעל פסגותיהם נערם בחודשי החורף, "שלג טרופי". במערב, יבש ומדברי, ואילו במזרח (Winword), גשום ורטוב. העיר Hilo נחשבת לישוב הגשום ביותר בארה"ב. אמנם רצועת החוף הזהובה המעטרת את אזורי Kona ו-Kohala, מאפשרת נופש אקזוטי, וחוף Hapuna הוא מן היפים בחופי הפסיפיק, אבל המבקרים באי-הגדול עושים זאת יותר כדי לטייל וליהנות מיערות-הגשם, מהעמקים הירוקים, ובעיקר מהרי הגעש ושדות הלבה. שמורת-הטבע הלאומית Hawaii Volcanoes היא מן האתרים המרתקים של הוואי. הר הגעש הפעיל Kilauea, שנמצא בתחומי השמורה, מאפשר לצפות בלבה מבעבעת הגולשת באיטיות מלוע ההר. השמורה פתוחה 24 שעות ביממה, אבל מרכז המבקרים, שבו גם ניתן לקבל מידע עדכני אודות מצב הלבה, נסגר בשעה 17:00.

לעומת זאת, מאווי - Maui, נועדה לנופש. חלק מחופיו של האי יפים לשחייה ולשיזוף, וחלק מתאימים במיוחד לגולשים. בדרום נמצא חוף Makena הנרחב והפופולארי. חוף הסוכר - Sugar Beach הארוך, מכוסה בחול לבן מבהיק. חוף Hookipa חביב על הגולשים המקצועיים. Kapalua Bay, הוא ככל הנראה המפורסם שבחופי מאווי. גם אלו שעניינם מרוכז בגלישת הגלים, וגם הנופשים העצלים, מומלץ להם שלא לוותר על מראה הזריחה משפת מכתש-הלוע של הר הגעש הענק Haleakala. הכביש המוביל לעיר הקטנה האנה “Road to Hana" נחשב לאחד ממסלולי הנסיעה היפים בתבל.

מה השעה עכשיו בהוואי ?

 

החופים הטובים ביותר בהוואי, לפי האתר של USA Today:

מיקום
החוף
מלון מומלץ
מסעדה מומלצת
לנאי
ביג איילנד
מאווי
מאווי
ביג איילנד
מאווי
ביג איילנד
אוהאו
אוהאו
אוהאו

לנאי - Lanai הוא אי קטן יחסית, כל-כולו פחות מ-250 קמ"ר. בעבר היה מרבית שטחה של לנאי מכוסה במטעי אננס, אך כיום בעקבות השתלטותה של תעשיית התיירות על הוואי, הוקמו כאן בתי-מלון ואתרי נופש. ביל גייטס שכר את האי הזה כאשר התחתן, וכך קבל המקום הקטן דימוי של אתר סנובי, המתאים לעשירים המבקשים להתבודד. אחד המלונות המבוקשים והסטייליסטים של לנאי הוא Four Seasons. המחיר לחדר פשוט, ללא ארוחת-בוקר, החל מ-400 $, מחוץ לעונה כמובן.

מולוקאי - Molokai הוא האי ששומר טוב יותר על האופי הקדום והבתולי שלו. התשתית התיירותית באי המלבני הזה, איננה מפותחת בהשוואה לאיי הוואי השכנים, וזהו קסמו של המקום. אחד ממשפטי-המפתח החביבים על בני מולוקאי אומר ש"אין באי שלנו אף בניין שהוא גבוה יותר מעצי הדקל". חצי-האי של Kalaupapa בצפון מולוקאי הוא מוקד מופלא לכל חובבי הטבע, והטיול במצוק האדיר שצולל אל הים מגובה של כ-500 מ', מתבצע באמצעות פרדות. מטיילים צעירים, תרמילאים, או סתם תיירים המחפשים שלווה, ימצאו כאן את אותם חופים מבודדים, את מי הטורקיז ואת שקיעות הקיטש שמשווקת לשכת התיירות של הוואי, מבלי לסבול את המסחור ומבלי לשלם סכומי עתק על לינה ועל אוכל. אם אתם אנשים רומנטיים, סעו למולוקאי!

אוהאו - Ohau הוא לא הגדול שבין איי הוואי, אבל הוא המאוכלס שבהם, ובוודאי המפורסם והחשוב שבאיים. נוסעים העורכים גיחה קצרה בת ימים ספורים בהוואי, יבקרו בדרך-כלל,  באוהאו בלבד.

הונולולו, הבירה המודרנית, היא עיר אמריקאית לכל עניין ודבר. בעיר עצמה מרכזי קניות מרשימים, מספר מוזיאונים חשובים, ופארקים נעימים, אלא שהאתרים המעניינים באמת נמצאים בעיבוריה של הונולולו. ממערב נמצא מפרץ הפנינים - Pearl Harbor המפורסם, וממזרח פרוש חוף Waikiki המונמנטלי, ועליו צופה הפסגה הגעשית של "ראש היהלום" - Diamond Head. חופיו של וויקיקי, משתווים ביופיים ובכח המשיכה שלהם, לפופולאריים שבאתרי הנופש בעולם: חוף קופהקבנה של ריו, אקפולקו של מכסיקו, פוקט של תאילנד. עוד באוהאו: מפרץ הנאומה – Hanauma Bay, חוף Sunset בגדה הצפונית של האי, הידוע בגלים האדירים שלו, ומרכז התרבות הפולינזי.

קוואי - Kauai, הצפוני שבין האיים המרכזיים, קרוי גם "אי הגנים". זה המקום בו צולם הסרט "פארק היורה". קוואי הוא אי טרופי לדוגמא. בלבו מתרומם הר שמדרונותיו נהנים מכמויות משקעים אדירות. שוליו של האי מוקפים בחופי-ים זהובים, והעצים נותנים פרי בשפע. בתפריט המקובל כאן במסעדות, נמצאים על-פי-רוב: אננסים, גויאבות, פאפיות ומוצרי קוקוס. מבין האתרים המרהיבים של קוואי, שניים יוצאי-דופן מצדיקים את המאמץ הכרוך בטיול אליהם: קניון Waimea ומצוקי Napali.

אנחנו מתמחים בתכנון טיולים פרטיים ליפן ולסין. נא לפנות לחגי להב:

054-4701631

Aloha

הוואי

Hawaii


אתרי אינטרנט נוספים הקשורים להוואי:

 

הטמפרטורות בהונולולו, ברגעים אלו ממש:

©

menu