העיר צ'אנג מאי שוכנת בצפון תאילנד, במרחק של כ-700 ק"מ מבנגקוק הבירה. מלבד היותה עיר חביבה ורגועה עם מספר אתרים מעניינים, צ'אנגמאי מהווה שער כניסה לארץ הגבעות והג'ונגלים, ועבור מרבית התיירים היא משמשת כבסיס-יציאה לטיולים  מרתקים באזור הצפון, אל הכפרים ואל בני השבטים החיים בהם.

שדה-התעופה המקומי מחובר בטיסות ישירות הן לבנגקוק והן לאתר הנופש פוקט, וכן למספר יעדים קרובים יותר, בהם צ'אנגראי ("משולש הזהב") ומה-הונג-סון (שבט "ארוכות הצוואר"). כמו-כן ניתן לטוס מכאן לעיר הסינית קונמינג, אשר בחבל יונאן. השדה המודרני מצוי במרחק של דקות נסיעה ספורות ממרכז העיר.

לצ'אנג מאי היסטוריה מעניינת ועיקר שגשוגה - עד בואם של התיירים בשנים האחרונות - במאות ה-13 וה-14, עת הייתה ממלכה עצמאית תחת שלטונם של בני לאנה - Lanna. כיום העיר מונה 170,000 תושבים, והיא הולכת ומתרחבת הרבה מעבר לחומות העיר העתיקה. צ'אנג מאי יושבת בעמק פורה ממערב לנהר פינג, מוקפת גבעות והרים המעניקים לה תפאורה מלבבת במיוחד.

החודשים מאי עד ספטמבר חמים מאוד. מטחים עזים של גשמי מונסון פוקדים את האזור בין יולי לאוקטובר. לעומת זאת מנובמבר ועד מארס האקלים נוח ויבש. בכל שנה בחודש נובמבר, נערך בעיר פסטיבל האורות הססגוני Loy Kratong, ואילו בשבת הראשונה של חודש פברואר מתקיים כאן פסטיבל הפרחים, אירוע מרהיב המצדיק תכנון תאריכי-טיול על-פיו.

שוק הלילה - Night Bazaar - מהווה נקודת-ציון מרכזית. מרבית בתי-המלון והאכסניות נמצאים בטווחהליכה ממנו, אם כי אין משמעות רבה מדי למיקום רחוק יותר, שכן התנועה בעיר הזו לא מזכירה כלל וכלל את הכאוס הבולמוסי של בנגקוק. מי ששוהה באחד מאותם מלונות משובחים בפרוורים, יגיע חיש קל, במחיר פרוטות, למרכז העיר, עם אחד הטוקטוקים המקומיים (ריקשת תלת-אופנוע תאילנדית).

בתחומיה של צ'אנג מאי עצמה, מצויים מעט אתרים הראויים לתשומת-לב מיוחדת. מעט המקדשים המעניינים מחווירים בהשוואה לאלו של בנגקוק. המקדשים שבכל-זאת בולטים בעיר, הם: Wat Prasing המפורסם, וכן Wat Chiangman ,העתיק מבין מקדשי צ'אנגמאי, הממוקם בחלק הצפוני של המתחם המרכזי, ליד התעלה. מקדשים נוספים: Wat Chedi Luang ו-Wat Pra Sing.

בשוליה של צ'אנג מאי ניתן לבקר במה שקרוי "כפרי האומנים"... הגדרה אקזוטית מדי, למרכזי מכירה של מזכרות. מה שהיו פעם מפעלים כפריים המייצרים מלאכות-יד תאילנדיות בצנעה מסורתית, הפכו לחנויות-מפעל, כנהוג במוקדי התיירות הגדולים בכל העולם.

אבל צ'אנג מאי היא כאמור, כן-שיגור לטיולים נהדרים. נסיעה של כ-15 ק"מ בכביש המתפתל בדרך הררית תוביל אל מנזר דוי-סוטפ (Doi Suthep) שלאורך 300 המדריגות המטפסות אליו, מצויים מעקים בדמות נחש עם ראש של דרקון. בתוך המנזר נמצא צ'די מרשים, שמעליו מטריה זהובה. ברחבה הצמודה למבנה יש עמדת תצפית ממנה נשקף העמק כולו והעיר פרושה בתוכו. בקרבת מקום שוכן ארמון החורף של בני המלוכה (Phra Tamnak Phu Phing) שדלתותיו סגורות כמובן בפני פשוטי העם, אבל הגנים המטופחים שסביבו פתוחים לרווחת הציבור.

מעט צפונה למקדש דוי-סוטפ - אם כי ההגעה מתבצעת מכביש אחר - ניתן לבקר בחוות הסחלבים השוכנת בסמוך למפלים היפים של עמק Mae Sa.

דרום מערבה לצ'אנג מאי נמצאת שמורת דוי-אינטנון - Doi Inthanon ובה פסגתו של ההר הגבוה ביותר בתאילנד, המתנשא לגובה של 2,565 מ'. יערות הגשם של השמורה נחשבים ליפים מסוגם בכל תאילנד. כאשר מטיילים אל ההר הגבוה יש לקחת בחשבון שבמרומיו, אין זכר לחום המהביל השורה בעיר, ואף עלול להיות כאן קור מקפיא עצמות. דוי אינטנון משמשת גם כמוקד משיכה נהדר לצפרים. ניתן לצפות כאן על נקלה, בצופיות ירוקות-זנב, בדרורים צבעוניים וציפורי-שיר ממשפחת הטימליים, בנקרים למינהם ובטרוגונים.

סיורים רבים ומגוונים מאפשרים גיחה אל הכפרים של בני שבטי ההרים. כפרים אלו פזורים בצפון מערב תאילנד על שטחים נרחבים, בצלו של הגבול הבורמזי. אנשי השבטים מתבלטים בזכות מלבושיהם הצבעוניים ומתבדלים זה מזה בעיסוקיהם, החל בטווית צמר ובחקלאות בסיסית, המשך במרעה וכלה בפעילות המסורתית של הברחת אופיום... אבל דומה שהכל עשו כאן הסבה מקצועית לתחום התיירות ועיקר פרנסתם של רבים מאנשי השבטים נעוצה בכיסיהם התפוחים של האורחים מאירופה ומישראל. קבוצות השבטים החשובות הן : Hmong, Lahu , Lisu, Karen, Akha, Meo  ו-Yao.

מספר הסיורים ומגוון המסלולים המוצעים לטיולים אל השבטים, כמספר הסוכנויות בצ'אנג מאי המתמחות בנושא. יש הרוכבים על אופנועים אל הכפרים ויש הנוסעים בג'יפים. יש הפוסעים במו רגליהם ויש הרוכבים על פילים. מבין הסוכנויות המארגנות סיורי-שטח, הפופולארית ביותר בקרב ישראלים היא טאנה - Thana. מעט יותר איכותית, היא חברת רד-בריק. בכל מקרה אנחנו מבקשים להביע הסתייגות מן הביקור במה-הונג-סון, שם הנשים האומללות, ארוכות-הצוואר, שכבודן נרמס תחת תאוות הבצע של יקיריהן  ותחת תאוות הצילום של האורחים ואשר דמויותיהן נראות למרבה הצער, יותר כקריקטורה אנושית מאשר כדמותן של נשים חופשיות.

הישוב פאי -  Pai, מהווה נקודה מרכזית עבור התרמילאים היוצאים לטרקים בצפון תאילנד ואף זכה לכך שאחד המסלולים הפופולאריים באזור יקרא על-שמו: "סיבוב פאי".

בצ'אנג מאי מספר פעילויות מהנות האופייניות לעיר. יש כאן מסעדות משובחות ואפשר גם לאכול ארוחה בסגנון קנטוק, המלווה בריקודים מסורתיים. מכונים רבים ובתי-ספר למסז'ים מציעים את שירותיהם המצוינים. המסז' המסורתי מקובל בצפון, יותר מאשר במחוזות תאילנד אפופי-הזימה ועיקר הדגש על רפלקסולוגיה. בשל היותה עיר שדה רגועה, ניתן לערוך כאן טיולים נעימים ברכיבה על אופניים.

אנחנו מתמחים בתכנון טיולים לתאילנד. אתם מוזמנים להתקשר:

054-4701631

 

 

צ'אנג מאי

 
אתרי אינטרנט נוספים הקשורים לצ'אנג מאי


 

הטמפרטורות ברגעים אלו ממש, בצ'יאנג מאי:  

השעה עכשיו בתאילנד

מרחקי נסיעה מצ'אנג מאי

היעד
מרחק
למפנג
97 ק"מ
פאי
130 ק"מ
צ'אנג ראי
187 ק"מ
סוקותאי
292 ק"מ
לואנג פרבאנג
593 ק"מ
נקון רצ'אסימה
663 ק"מ
בנגקוק
683 ק"מ
סורט תאני
1,311 ק"מ

©

menu